Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolscy producenci części w USA

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2018-05-04 15:19:25
targi, seattle, usa, aerospace&defense supplier summit, części lotnicze, branża lotnicza, branża obronna, polskie stoisko narodowe, polska agencja inwestycji i handlu, paih, promocja polskiego sektora części lotniczych, bpp, 2018

Od 26 do 28 marca 2018 r. w Seattle odbyły się największe targi dla producentów części lotniczych w USA - "Aerospace&Defense Supplier Summit". Impreza związana z łańcuchem dostaw w każdej edycji gromadzi przedstawicieli branży lotniczej i obronnej, zarówno dostawców, jak i producentów.

To tu spotykają się wielkie firmy takie jak Boeing, którego fabryki znajdują się w pobliskim Everett (w których zbudowano Dreamlinery dla PLL LOT), z małymi i średnimi firmami - obecnymi i potencjalnymi ich dostawcami.

 

 

Udział w targach wzięły firmy m.in. z: Stanów Zjednoczonych, Australii, Kanady, Japonii, Meksyku, Polski, Norwegii, Francji, Niemiec, Włoch i Belgii. To potentaci z branży lotniczej, czyli Boeing, Lockheed Martin, Bell Helicopter czy Thales. Obecne były również firmy Stowarzyszenia Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego "Dolina Lotnicza": Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu, IWAMET i DIOXID. Na targach byli także przedstawiciele dużych europejskich regionów, m.in.: Malty, Sardynii, Apulii, Andaluzji, Kampanii, Tuluzy, a także z klastrów lotniczych z Francji i Polski zainteresowani rozwijaniem współpracy.

 

 

W trakcie targów przedstawiciele polskiego sektora lotniczego odbyli szereg spotkań, istotnych dla dalszego rozwoju współpracy międzynarodowej m.in. z przedstawicielami firm: The Boeing Company, Groupe Latécoère, Curtis-Wright, Lockheed Martin, Daher, JABIL, F&B MFG LCC, American Aerospace Controls Inc., Innalabs, TICO Electronics, Arnprior Aerospace Inc., JKL Sales International, Dutch Thermoplastic Components, Aversan i organizacji takich jak Aerospace Valley, The Society of Japanese Aerospace Companies, Paris Saint-Denis Aero, Gyeongnam Technopark, Port of Moses Lake, Centre of Research in Engineering Surface Technology. Spotkania miały na celu zarówno nawiązanie nowych kontaktów, jak i podtrzymanie już istniejących kontaktów biznesowych m.in. z Boeing’iem.

 

 

Polska ma znaczący udział w globalnym przemyśle lotniczym. To obecnie 160 podmiotów zatrudniających 27 000 inżynierów, wypracowujących obroty na poziomie 3 miliardów dolarów. Przez blisko sto lat nad Wisłą powstało wiele konstrukcji samolotów i ich elementów, które uzyskały uznanie na całym świecie. Dziś, w każdym samolocie na świecie można znaleźć przynajmniej jedną część wyprodukowaną w naszym kraju.