W Polsce rynek systemów bezzałogowych od kilku lat dynamicznie się rozwija a jego wartość nieustannie rośnie. Pod względem przychodów ze sprzedaży w 2017 roku wyniósł on 251 mln zł, podczas gdy dwa lata wcześniej opiewał na 164 mln zł. Osiągnięte wyniki to zasługa przede wszystkim małych i średnich przedsiębiorstw, startupów i nielicznych ośrodków naukowych. Polska ma jedne z najnowocześniejszych rozwiązań regulacyjnych jeżeli chodzi o drony, dzięki czemu lata tu ponad 100 tys. takich urządzeń. W Polsce we wrześniu 2018 r. zarejestrowanych było ponad 8,5 tysiąca licencjonowanych operatorów dronów - to światowa czołówka. Eksperci szacują, że już około 2025 roku w Unii Europejskiej w przestrzeni powietrznej będzie na co dzień wykonywać różne zadania około 400 tys. profesjonalnych jednostek bezzałogowych, zaś łączne przychody z ich pracy będą liczone w dziesiątkach miliardów euro.
- Izrael jest w czołówce jeżeli chodzi o militarne zastosowanie systemów bezzałogowych - podkreśla Dariusz Werscher, ekspert PAIH w programie BRAND, Prezes Zarządu Polskiej Izby Systemów Bezzałogowych. - Organizacja stoiska narodowego na konferencji AUS&R to ogromna szansa dla polskich firm na drodze w ich ekspansji zagranicznej. To także możliwość nawiązania współpracy i zastosowania nowych rozwiązań, które poprawią konkurencyjność naszych firm na arenie międzynarodowej - dodaje.
Konferencja AUS&R to jedno z najważniejszych wydarzeń branży lotniczej, systemów bezzałogowych. Po sukcesie poprzednich edycji organizatorzy w tym roku postanowili rozszerzyć imprezę o pokazy specjalne najbardziej innowacyjnych rozwiązań.
Więcej o konferencji na stronie wydarzenia.