Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolskie drony lecą do Izraela

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2018-10-10 15:27:12
konferencja, izrael, aus&r, systemy bezzałogowe, branża lotnicza, części samochodowe i lotnicze, polskie stoisko narodowe, polska agencja inwestycji i handlu, paih, polska izba systemów bezzałogowych, drony, jednostki bezzałogowe, program promocji branży części samochodowych i lotniczych, bpp, 2018

W poniedziałek, 15 października 2018 r., w Izraelu odbędzie się międzynarodowa konferencja dotycząca systemów bezzałogowych AUS&R. Polski sektor będzie prezentowany przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu oraz jej eksperta, Dariusza Werschnera z Polskiej Izby Systemów Bezzałogowych.

W Polsce rynek systemów bezzałogowych od kilku lat dynamicznie się rozwija a jego wartość nieustannie rośnie. Pod względem przychodów ze sprzedaży w 2017 roku wyniósł on 251 mln zł, podczas gdy dwa lata wcześniej opiewał na 164 mln zł. Osiągnięte wyniki to zasługa przede wszystkim małych i średnich przedsiębiorstw, startupów i nielicznych ośrodków naukowych. Polska ma jedne z najnowocześniejszych rozwiązań regulacyjnych jeżeli chodzi o drony, dzięki czemu lata tu ponad 100 tys. takich urządzeń. W Polsce we wrześniu 2018 r. zarejestrowanych było ponad 8,5 tysiąca licencjonowanych operatorów dronów - to światowa czołówka. Eksperci szacują, że już około 2025 roku w Unii Europejskiej w przestrzeni powietrznej będzie na co dzień wykonywać różne zadania około 400 tys. profesjonalnych jednostek bezzałogowych, zaś łączne przychody z ich pracy będą liczone w dziesiątkach miliardów euro.

 

- Izrael jest w czołówce jeżeli chodzi o militarne zastosowanie systemów bezzałogowych - podkreśla Dariusz Werscher, ekspert PAIH w programie BRAND, Prezes Zarządu Polskiej Izby Systemów Bezzałogowych. - Organizacja stoiska narodowego na konferencji AUS&R to ogromna szansa dla polskich firm na drodze w ich ekspansji zagranicznej. To także możliwość nawiązania współpracy i zastosowania nowych rozwiązań, które poprawią konkurencyjność naszych firm na arenie międzynarodowej - dodaje.

 

Konferencja AUS&R to jedno z najważniejszych wydarzeń branży lotniczej, systemów bezzałogowych. Po sukcesie poprzednich edycji organizatorzy w tym roku postanowili rozszerzyć imprezę o pokazy specjalne najbardziej innowacyjnych rozwiązań.

 

Więcej o konferencji na stronie wydarzenia.