Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuDuże zainteresowanie polskimi dronami w Izraelu

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2018-10-26 12:29:38
konferencja, izrael, aus&r, systemy bezzałogowe, branża lotnicza, części samochodowe i lotnicze, polskie stoisko narodowe, polska agencja inwestycji i handlu, paih, polska izba systemów bezzałogowych, drony, jednostki bezzałogowe, program promocji branży części samochodowych i lotniczych, bpp, 2018

15 października 2018 r. w Riszon le-Cijjon (Izrael) odbyła się międzynarodowa konferencja dotycząca systemów bezzałogowych AUS&R (Unmanned Systems and Robotics). Polskę reprezentowała Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

Najbardziej zaawansowane prace dotyczące systemów bezzałogowych prowadzą dziś Izrael i USA. Wykorzystują je nie tylko przez siły zbrojne np. do obserwacji czy rozpoznania, ale coraz więcej zastosowań znajdują w takich dziedzinach jak: ratownictwo, rolnictwo, energetyka czy transport. Eksperci szacują, że już około 2025 roku w Unii Europejskiej w przestrzeni powietrznej będzie na co dzień wykonywać różne zadania około 400 tys. profesjonalnych jednostek bezzałogowych, zaś łączne przychody z ich pracy będą liczone w dziesiątkach miliardów euro.

 

 

- Polska chcąc dalej dynamicznie rozwijać ten sektor musi podejmować współpracę z liderami branży - podkreśla Dariusz Werschner, ekspert PAIH w programie BRAND, Prezes Zarządu Polskiej Izby Systemów Bezzałogowych - nasza obecność na targach AUS&R stworzyła możliwość nawiązania owocnych relacji, które, mam nadzieję, przełożą się na wspólne projekty.

 

 

Konferencja AUS&R to jedno z najważniejszych wydarzeń branży lotniczej, systemów bezzałogowych. Po sukcesie poprzednich edycji organizatorzy w tym roku postanowili rozszerzyć imprezę o pokazy specjalne najbardziej innowacyjnych rozwiązań, co zaowocowało dużym zainteresowaniem. Polskiego wystąpienia podczas konferencji wysłuchała pełna sala, a pawilon wybudowany przez PAIH stał się prawdziwym międzynarodowym forum wymiany doświadczeń.

 

 

W Polsce rynek systemów bezzałogowych od kilku lat dynamicznie się rozwija, a jego wartość nieustannie rośnie. Pod względem przychodów ze sprzedaży w 2017 roku wyniósł on 251 mln zł, podczas gdy dwa lata wcześniej opiewał na 164 mln zł. Osiągnięte wyniki to zasługa przede wszystkim małych i średnich przedsiębiorstw, startupów i nielicznych ośrodków naukowych. Polska ma jedne z najnowocześniejszych rozwiązań regulacyjnych jeżeli chodzi o drony, dzięki czemu lata tu ponad 100 tys. takich urządzeń. W Polsce we wrześniu 2018 r. zarejestrowanych było ponad 8,5 tysiąca licencjonowanych operatorów dronów - to światowa czołówka.