Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportu



Polskie drony lądują w Ameryce Północnej

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2018-10-30 09:32:27
konferencja, vancouver, kanada, unmanned systems canada, systemy bezzałogowe, branża lotnicza, części samochodowe i lotnicze, polskie stoisko narodowe, polska agencja inwestycji i handlu, paih, polska izba systemów bezzałogowych, drony, jednostki bezzałogowe, program promocji branży części samochodowych i lotniczych, bpp, 2018

We wtorek, 30 listopada 2018 r., rozpocznie się jedna z największych konferencji systemów bezzałogowych w Ameryce Północnej. Przez trzy dni eksperci z całego świata dyskutować będą nad przyszłością dronów, nowych rozwiązaniach i ich zastosowaniach. Dariusz Werschner, ekspert w programie BRAND realizowanym przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu (PAIH), przybliży zgromadzonym potencjał polskich przedsiębiorców.

Każdego roku konferencja Unmanned Systems Canada przyciąga z całego świata najważniejsze osoby i firmy branży systemów bezzałogowych. To tutaj omawiane są bieżące sprawy oraz nakreślane kierunki dalszego rozwoju. Nie tylko w trakcie oficjalnych wystąpień, ale także podczas rozmów kuluarowych eksperci wymieniają się swoimi doświadczeniami omawiając najnowocześniejsze rozwiązania znajdujące dalsze zastosowania w kolejnych obszarach naszego życia. Nikt nie ma wątpliwości, że branża systemów bezzałogowych jest bardzo perspektywiczna. Eksperci szacują, że już około 2025 roku w Unii Europejskiej w przestrzeni powietrznej będzie na co dzień wykonywać różne zadania około 400 tys. profesjonalnych jednostek bezzałogowych, zaś łączne przychody z ich pracy będą liczone w dziesiątkach miliardów euro.

 

- To już drugie wydarzenie w tym roku, które jako PAIH realizujemy dla wsparcia polskiej branży systemów bezzałogowych w ramach promocji branży części samochodowych i lotniczych - podkreśla Marek Sieczkowski, project manager w programie BRAND - jesteśmy przekonani, że nasze działania skutecznie otworzą światową przestrzeń dla rodzimych producentów dronów. Nawiązane podczas konferencji kontakty przyczyniają się nie tylko do wzrostu zainteresowania naszymi technologiami, ale stwarzają przede wszystkim nowe perspektywy dla polskich producentów w ich ekspansji międzynarodowej.

 

 

15 października 2018 r. Polska Agencja Inwestycji i Handlu wybudowała polskie stoisko informacyjno-promocyjne podczas konferencji AUS&R (Unmanned Systems and Robotics) w Riszon le-Cijjon (Izrael). Wyróżniając się nowoczesnym wyglądem i zastosowaniem elementów kreatywnych, np. w postaci piramidy holograficznej, przyciągała zainteresowanie odwiedzających wydarzenie. W trakcie bezpośrednich rozmów przedstawiano polskie rozwiązania, omawiano możliwości wzajemnej współpracy i wymieniano się kontaktami.

 

- Największą zaletą udziału w konferencjach takich jak AUS&R czy Unmanned Canada jest możliwość bezpośredniej rozmowy z najważniejszymi osobami z rynków, które są światowymi liderami - mówi Dariusz Werschner, ekspert w programi BRAND realizowanym przez PAIH, na co dzień Prezes Polskiej Izby Systemów Bezzałogowych - z dotychczasowych spotkań wynika, że jest duże zainteresowanie polską myślą techniczną. Mam nadzieję, że wkrótce zaowocuje ono wspólnymi projektami, które będą impulsem do skokowego rozwoju naszych przedsiębiorstw.

 

Na rynku dronów w Polsce dominują małe i średnie przedsiębiorstwa oraz startupy. Ich zaangażowanie, stworzone projekty, opracowane technologie czy finalne produkty zaowocowały dynamicznym wzrostem rynku. Pod względem przychodów sprzedaży w przeciągu dwóch lat wartość rynku wzrosła o blisko 100 mln zł osiągając w 2017 roku pułap 251,64 mln zł. Polskie rozwiązania nie ograniczają się już tylko do budowy systemów bezzałogowych na własny użytek czy do fotografii, ale znajdują coraz szersze zastosowanie - np. w rolnictwie precyzyjnym, bezpieczeństwie publicznym, gospodarce przestrzennej, geodezji, energetyce, górnictwie, transporcie czy w armii. Zastosowanie systemów bezzałogowych pozwala nie tylko na zwiększenie efektywności zarządzania, ale przynosi wymierne korzyści finansowe. Eksperci szacują, że precyzyjna informacja o aktualnym stanie wilgotności i możliwość szybkiej, precyzyjnej reakcji może nie tylko poprawić produktywność upraw, ale też nawet do 80% ograniczyć zużycie wody. Innym istotnym zastosowaniem jest sięgająca nawet 50% oszczędność środków ochrony roślin podczas oprysków dzięki analizie stanu upraw przy wykorzystaniu drona.

 

Rozwój branży zależy od możliwości bezpiecznego testowania systemów bezzałogowych i autonomicznych. Polska opracowała odpowiednie regulacje prawne pozwalające skutecznie testować technologie bezzałogowe. Trwają również prace nad zrealizowaniem koncepcji dronów w przestrzenie powietrznej miast czyli w tzw. U-Space. W tym celu została powołana grupa ekspertów, która opracowuje koncepcję niezbędnej infrastruktury w jaką muszą zostać wyposażone miasta aby stać się "drone ready". Efektem ich pracy będzie m.in. system, obsługujący automatyczne loty dronów poza zasięgiem wzroku dla miast. Kluczowym aspektem wdrożenia jest teraz bezpieczna integracja lotów dronów z samolotami załogowymi. Otrzymanie satysfakcjonujących wyników będzie kolejnym krokiem do wprowadzenia takich usług jak np. przewóz paczek dronami.





Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Maski przemysłowe filtrujące FFP2

Mam do zaoferowania maski Polskiego producenta. Minimalna ilość zakupu - 1000 szt. Cena: 3....
Polska - Piszczac 2020-12-04 Dodał: Piotr Omelańczuk Budownictwo, Budownictwo i architektura, Produkcja mebli, Przemysł lotniczy i kosmiczny, Narzędzia mechaniczne Zobacz ofertę

WIndy

Global Lift Polska Sp. z o.o działa od 1999 roku. Dostarcza dźwigi elektryczne, hydrauliczne, MRL...
Polska - WARSZAWA 2020-11-16 Dodał: Magdalena Taras Zdrowie i medycyna, Handel, Transport i logistyka, Architektura, Budownictwo Zobacz ofertę

Taśma z nadrukiem - Taśmy pakowe z nadrukiem - Hurt i Detal

Taśmy z nadrukiem dla Twojej firmy w ilościach hurtowych i detalicznych. Realizuje zamówienia w c...
Polska - WARSZAWA 2020-10-21 Dodał: Paweł Bednarski Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert