Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuAutomechanika Shanghai (28.11-1.12.2018) - relacja

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2018-12-18 14:52:37
targi, szanghaj, chiny, automechanika szanghaj, części samochodowe i lotnicze, polskie stoisko narodowe, polska agencja inwestycji i handlu, paih, branża motoryzacyjna, elektromobilność, potencjał polskiego sektora motoryzacyjnego, konferencja prasowa, program promocji branży części samochodowych i lotniczych, bpp, 2018

Jak podają organizatorzy targów, 14. edycja Automechanika Shanghai odnotowała bezprecedensowy - 15% - wzrost liczby odwiedzających w porównaniu z poprzednią edycją. Oznacza to, że oferta polskich przedsiębiorców mogła trafić nawet do 150 568 odbiorców zarówno lokalnych i międzynarodowych z branży motoryzacyjnej, akcesoriów, wyposażenia i sektora usług.

Tegoroczne targi poszerzone były o wiele tematycznych stref i obszarów, szczególnie dynamicznie rozwija się obszar elektromobilności oraz alternatywnych napędów po jazdę autonomiczną. Niezwykle popularna wśród odwiedzających okazała się strefa sklepów oraz strefa opon i felg. W tym roku w czasie Automechaniki Shanghai odbyło się łącznie 57 wydarzeń towarzyszących - konferencji, prelekcji i wystąpień branżowych. Zaprezentowano pomysły i wizje dotyczące przyszłości branży. Wiele imprez towarzyszących przyjęto po raz pierwszy w tym roku, takich jak debiutujący jutrzejszy szczyt Service & Mobility jutra 2018 i szczyt motoryzacyjny Aftermarket 2018, z których oba poświęcone były tematom i trendom w przestrzeni wystawienniczej.

 

 

Również na polskim stoisku narodowym - organizowanym przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu SA w ramach projektu Brand - odbył się briefing prasowy dla lokalnej prasy oraz przedsiębiorców. Tematem spotkania była siła polskiego sektora automotive oraz możliwości współpracy z polskim przedsiębiorcami tego sektora. Spotkanie poprowadził kierownik Zagranicznego Biura Handlowego w Szanghaju, dr Andrzej Juchniewicz, a prezentację merytoryczną przedstawił ekspert branżowy, Bartosz Mielecki, Dyrektor Zarządzający Polskiej Grupy Motoryzacyjnej.

 

 

- Rynek chiński jest otwarty na produkty z Polski - nie tylko do samochodów osobowych, ale również do autobusów i pojazdów ciężarowych. Rozmowy z odwiedzającymi targi dystrybutorami i kupcami, którzy już współpracują z pojedynczymi polskimi producentami, niemal w każdym przypadku pokazywały, że przekonali się oni już do wysokiej jakości i atrakcyjności tych produktów. Są oni otwarci na współpracę z kolejnymi polskimi dostawcami. I właśnie naprzeciw temu wyszła Polska Grupa Motoryzacyjna, która w listopadzie otworzyła w Szanghaju swoje przedstawicielstwo, aby zacieśniać współpracę między polskimi firmami zainteresowanymi zdobywaniem tego rynku, np. poprzez wzajemne wspieranie się w docieraniu do już sprawdzonych odbiorców - komentuje Mielecki.

 

 

Targi w Szanghaju to wydarzenie o międzynarodowym charakterze - organizatorzy wskazują na 22% wzrost zagranicznych gości targów. Fakt ten otwiera nie tylko nowe kanały dla międzynarodowych nabywców handlujących z chińskimi firmami, ale także pozwala na większą wymianę handlową między międzynarodowymi wystawcami i kupującymi. Bartosz Mielecki widzi w tym szansę również dla polskich przedsiębiorców: "Mimo, że w Chinach przemysł motoryzacyjny jest bardzo silny, widać ogromne zainteresowanie produktami pochodzenia europejskiego, które są tam synonimem wysokiej jakości. Polskie stoisko odwiedzało wiele osób zainteresowanych częściami zamiennymi z Polski, ponieważ na opakowaniach oryginalnych produktów często spotykają się one z napisem "Made in Poland"."

 

 

Więcej o wsparciu polskiego sektora motoryzacyjnego można dowiedzieć się na stronie polish-automotiveindustry.com.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

WIndy

Global Lift Polska Sp. z o.o działa od 1999 roku. Dostarcza dźwigi elektryczne, hydrauliczne, MRL...
Polska - WARSZAWA 2020-11-16 Dodał: Magdalena Taras Zdrowie i medycyna, Handel, Transport i logistyka, Architektura, Budownictwo Zobacz ofertę

Taśma z nadrukiem - Taśmy pakowe z nadrukiem - Hurt i Detal

Taśmy z nadrukiem dla Twojej firmy w ilościach hurtowych i detalicznych. Realizuje zamówienia w c...
Polska - WARSZAWA 2020-10-21 Dodał: Paweł Bednarski Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Klej do gąbki

Główną zaletą kleju Bonatap jest przede wszystkim jego trwałość. To bardzo mocny klej, który pora...
Polska - Nowa Sól 2020-03-24 Dodał: Mariusz Giwierski Części i akcesoria samochodowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert