Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolskie stoisko narodowe na AAPEX 2019 - relacja

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2019-11-19 11:25:10
targi, las vegas, usa, części samochodowe i lotnicze, polskie stoisko narodowe, polska agencja inwestycji i handlu, paih, materiały reklamowe, materiały informacyjne, filmy promocyjne, konferencja prasowa, program promocji branży części samochodowych i lotniczych, bpp, 2019, automotive aftermarket products expo, aapex

Automotive Aftermarket Products Expo (AAPEX) to międzynarodowe targi branży motoryzacyjnej, odbywające się od ponad 25 lat. Tegoroczna edycja miała miejsce w dniach 5-7 listopada 2019 r. w Las Vegas. Szacuje się, że podczas AAPEX 2019 w Las Vegas pojawiło się około 162 000 profesjonalistów z branży motoryzacyjnej, z ponad 126 krajów.

AAPEX

Podczas wydarzenia prezentowane były produkty takie jak: samochodowe systemy oświetleniowe, moderatory dźwięku, systemy chłodzenia, obwody tarcia i hamulca, części do silników i skrzyni biegów, systemy zębate, narzędzia ręczne do motoryzacji, akcesoria itp. Z Polski przybyło 15 wystawców, obok stoiska PAIH swoją ofertę prezentowały firmy: Lista polskich wystawców - AAPEX 2019.

 

AAPEX

 

Punktem kontaktowym pomiędzy kontrahentami i miejscem promocji polskiego sektora motoryzacyjnego było polskie stoisko narodowe zorganizowane przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu w związku z realizacją programu promocji branży części samochodowych i lotniczych w ramach poddziałania 3.3.2 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

 

AAPEX

 

Drugiego dnia targów zorganizowana została konferencja prasowa dla dziennikarzy. Przedstawiciele mediów zapoznali się z potencjałem polskiej branży motoryzacyjnej podczas wystąpienia eksperta - Grzegorza Gałczyńskiego. W briefingu udział wziął również Konsul Honorowy RP w Las Vegas, Pan John Petkus.

 

AAPEX

 

Udało się nawiązać kontakty z przedstawicielami organizacji gospodarczych z Nevady oraz pośrednikami hurtowymi zaopatrującymi sektor motoryzacyjny w innych stanach Ameryki.

 

AAPEX

 

Polskie części i akcesoria samochodowe cieszą się w USA dobrą opinią. Goście odwiedzający stoisko PAIH podkreślali, że są to produkty wysokiej jakości - analogiczne do niemieckich czy francuskich, ale w atrakcyjniejszej cenie.

 

AAPEX

 

Szansą dla polskich firm na rynku amerykańskim są narzucone wysokie cła importowe (25%) na produkty automotive niektórych producentów azjatyckich, co powoduje stopniowe odwracanie się od dostawców z tamtego rejonu oraz poszukiwanie innych atrakcyjnych kontaktów w Europie. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyły się oferty producentów układów hamulcowych (głównie samochody ciężarowe), przeniesienia napędu, oświetlenia oraz akcesoriów samochodowych.

 

AAPEX AAPEX